Masérské kurzy, školení, přednášky
Spoušťové body - Trigger points

Jak získat slevu

Přihlásit se na kurz

Reference

2.11.-3.11. jsem absolvovala kurz Trigger points v Praze. Kurz byl super. Jitka Bohuslavová super lektorka. Užila jsem si víkend.

Lucie


O víkendu 24-25/8 jsem byla na kurzu Trigger points, který vedl Milan. Byly to velmi inspirativní a poučné dny. Milan je moc dobrý lektor a já každý den více a více oceňuji vše, co jse se za tyto dva dny naučila. Děkuji mnohokrát a těším se v budoucnu naviděnou.

Lůca


Ve dnech 18.-19.5. jsem absolvoval v Praze kurz Trigger Points pod vedením skvělé lektorky Jitky. Děkuji Jitušce za skvělé provedení technikou spoušťových bodů a předání praktických zkušeností.

Jarda

 

30.3.-31.3. jsem se zúčastnila v Praze kurzu Trigger points. Již po několikáté jsem se přesvědčila o vysoké kvalitě kurzu u EduSpa. Dėkuji Jitce Bohuslavové za profesionální a přátelské vedení kurzu, za množství nových poznatků a zajímavých podnėtů, které obohatí moji práci. S radostí se těším na další kurzy.

Lada Š.

 

Ve dnech 2. a 3. března jsem absolvoval v Hradci Králové kurz Trigger Points pod vedením skvělé lektorky Jitky Bohuslavové. Děkuji Jitušce za skvělé provedení problematikou spoušťových bodů a předání mnoha životních zkušeností. Již se těším na další shledání.

Jaroslav


Děkuji za skvělý kurz Trigger points vedený lektorkou Jitkou. Kurz byl perfektně připravený, plný důležitých informací bez zbytečných "omáček" - a lektorka sama mě učarovala svým přístupem, pokorou, znalostí problematiky, viditelnou láskou k této práci. Děkuji za vše a jen doufám, že se alespoň částečně přiblížím šikovnosti Jitušky.

Eva

 

Ráda bych poděkovala Jitce za skvěle vedený kurz Trigger points. Vše měla pefektně připravené a zpracované. Musím ocenit hlavně její osobní přístup a obětavost.

Blanka

 

Skvělý kurz, rozhodně doporučuji, neoddělitelné od sportovních masáží, moc děkuji za krásný víkend.

Jana M.

 

U Janičky jsem byl již na kurzu Protahování a strečink v masérské praxi a nově také na Trigger Pointech. Oba kurzy mi daly nové informace a zkušenosti, které teď mohu aplikovat v praxi. Díky lektorce za super přístup a přednes. Doporučuji ! :)

Dominik

 

Pod Janičkou jsem absolvoval kurz Trigger points a kurz protahování. Jsem rád, že jsem se na kurzy přihlásil, dozvěděl jsem se nové užitečné věci, seznámil se s novými fajn lidmi a také jsem se odreagoval od každodenních starostí. Tímto Janičce děkuji za oba kurzy a pevně věřím, že se ještě setkáme. :)

Patrik

 

Trigger points - přínosné a prakticky využitelné informace pro lepší práci s klientem k jeho spokojenosti. Velký dík lektorce Janě za laskavý profi přístup a za to, že je milá, vtipná a vytrvalá, i když studentům dochází síly - fyzické i psychické :-)

Petra

 

Výborný a velice užitečný kurz především pro ty, kteří chtějí opravdu pomáhat. Moc děkujeme za vše, co jsi nás naučila, Jano :-)

Jan

 

V EduSpa jsem absolvovala 21.- 22.1. kurz Triger Points pod úžasným vedením Janičky. Všem doporučuji tento kurz pro rozšíření vědomostí, které se hodí nejen masérům, ale i všem ostatním. V EduSpa je úžasný kolektiv lektorů, kteří mají zájem o své studenty a ti se stále vracejí na další kurzy, jako já.

Zdenka

 

Díky za perfektně vedený kurz Trigger points s Jitkou Bohuslavovou. Klienti jsou moc spokojení. Jitce velký dík.

Monča

 

Děkuji za další posunutí v mém poznávání možností lidského těla. Perfektní seminář Trigger points. Již teď se těším na další semináře.

Zdeněk

 

V EduSpa jsem absolvovala rekvalifikační kurz, kurz medové masáže a taky Trigger points. Organizace je skvělá, informace ještě lepší a už se těším na další kurzy a nové vědomosti. Užili jsme si spoustu zábavy a rozhodně bych nešla do žádné jiné školy! Celý tým EduSpa je skvělý a nejúžasnější je naše lektorka Janička!

Viktorka

 

Díky za skvěle vedený kurz Trigger points. Lektorka Jana umí představit i toto náročné učivo s přehledem a grácií jí vlastní :) Poznatky z kurzu jsem hned začala používat v praxi a klienti oceňují okamžitým výsledek.

Lenka

 

Kurz Trigger points jsem si velmi užila. Lektorka Jana je šikovná masérka a během víkendu jsem se naučila spoustu nových věcí. Moc bych jí chtěla poděkovat a už se těším na nějaký další kurz, kde se potkáme. :-)

Kateřina

 

Děkuji za perfektní kurz Trigger points 20.-21.2. Opět profesionálně a přitom srozumitelně vedený výklad. Tímto děkuji lektorce Janičce B., která nám předala své bohaté zkušenosti.

Natalie

 

Kurz Trigger points jsem absolvovala 20.-21.2. v Hradci Králové. Bylo to super. Obsah kurzu by měl ovládat každý masér, který svému klientovi chce pomoci a co nejvíce ulevit. Děkuji za bezvadné kurzy. Těším se, až bude 2. kurz.

Lucka

 

Dobrý den, chci se podělit o svou zkušenost s kurzem Trigger points (28.-29.11.) pod vedením lektorky Janičky B.. Tento kurz mě obohatil o hodně informací a byl snad ještě lepší než s tím, s čím jsem tam šla. Takže všem moc doporučuji! :). Nejen, že se dozvíte další informace, ale můžete mít štěstí i na skvělý kolektiv, jako jsem měla já a naše lektorka byla úžasná. Moc děkuji všem a těším se na příští kurzy :)

Šárka

 

Tento víkend 28.11.-29.11. jsem se účastnila poprvé kurzu Trigger points v Hradci Králové vedeného Janičkou. Byla jsem nadšená jejím podáním, ochotou i profesním jednáním. Myslím, že nejen já, ale i ostatní jsme odcházeli nabiti energií. Děkuji Jani.

Eva

 

Dobrý den, ve dnech 28.-29.11. jsem absolvoval kurz Trigger points v Hradci Králové. Kurz byl pro mne velice přínosný. Lektorka Jana B. je stejně jako ostatní lektoři této školy veliký profesionál, který dokáže vysvětlit a naučit vše, co by měl každý dobrý masér znát. Již po několikáté jsem se přesvědčil o tom, že EduSpa College je opravdu skvělá škola. Takže.. pokud se někdo rozhodujete, zda jít studovat právě sem, rozhodně tuto školu DOPORUČUJI !!! :-)

Libor

 

Dny 28-29.11 jsem trávil V Hradci Králové s prima partou na kurzu Trigger points. Moc se mi to líbilo, jako všechny kurzy v EduSpa. Moc děkuji Janičce Banszelové za trpělivost, skvělý výklad, profesionalitu, humor a moc se těším na příště.

Honza

 

Moc děkuji lektorce Janičce B. 28-29.11 jsem absolvovala kurz Trigger points v HK. Kurz můžu vřele doporučit. Janička všechno krásně vysvětlila a rozšířila znalosti o další užitečné informace. Na kurzu panovala velmi vřelá přátelská atmosféra. Těším se na další kurz.

Lucie

 

Absolvoval jsem víkendový kurz trigger point 21.-22.11. Byl to můj první kurz od EduSpa College a jsem nadšen. Hlavní díky patří paní školitelce Jitce Bohuslavové, která školí profesionálně a především lidsky, tudíž i lajk je neustále v obraze. Už se těším na další školení od Vás.

Jan

 

Víkendový kurz (21.-22.11., Praha) na trigger pointy byl naprosto úžasný!! Jitka Bohuslavová nám oprášila znalosti svalů a naučila spoustu nových věcí, které se nám budou dost hodit. Tímto velké díky jí a všem účastníkům, bylo to moc fajn. Už se těším na trigger pointy II., doufám, že budou brzy, rezervuji si místo :-)!

Radka

 

Moc děkuji Jitce za kurz Trigger points v Brně 16.-17.10. Opět profesionálně vedený kurz, který opravdu pomůže klientům, i s dlouhodobými potížemi. Všem velice doporučuji :D

Pavla

 

Chtěla bych moc poděkovat Janě B. za kurz Trigger points. Nehledě na to, že jsem už před tím o tom něco věděla z knížek a internetu, dozvěděla jsem se opět hodně nových věcí. Velice příjemná, přátelská atmosféra a každá tvá porada za zlato!! Budu se těšit na další kurz!

Natálie

 

Děkuji tímto Janě B., u které jsem absolvovala již svůj 7 kurz v této škole - Trigger points. Výborný výklad, skvělý člověk, vynikající praxe. Ostatně jako všichni na této škole. Je to pro mě čest, že jsem mohla své vzdělání rozšířit právě tady a rozhodně to není poslední kurz, přemýšlím o dalším. Všem mohu jen doporučit! Všechno, co jsem se zde naučila, skvěle využívám ve své praxi k veliké spokojenosti mých klientů!! Ještě jednou díky Jani, Roberte a všichni ostatní!!

Jiřina

 

O víkendu 18.4.-19.4. jsem se zúčastnila v Hradci Králové Triggerpointu... Mooc děkuji Jitušce za neuvěřitelné předání veškerých potřebných informací, ukázky a úsměv. Děkuji Jituško, byla pro mě radost strávit tímto způsobem víkend a už se těším na další příležitost, kde kurz povedeš.

Veronika K.

 

4.3.2015 jsem absolvovala úžasný kurz trigger points a musím ho všem doporučit. Jitka je úžasná lektorka a vše umí vysvětlit. Tento kurz je velice prospěšný všem masérům, kteří se chtějí zdokonalit.

Petra

 

O trigger pointech jsem věděla jen že existují a dokáží pěkně pozlobit. Jitka Bohuslavová nám na kurzu pomohla přijít těm malým potvůrkám "na kloub". Díky Jitce a mé kurzové partnerce Denise jsem zjistila, že mám TP plné tělo. A také zuby! Zřejmě právě TP byly příčinou mých urputných migrén. Od ošetření Jitčinýma šikovnýma rukama mám pokoj. A nejen to. Sama mám první úspěchy, kdy zase mé ruce pomohly někomu jinému. Vidět radost a úlevu v očích ošetřeného je krásný, sílu nabíjející pocit. Dává naději, že jdu správným směrem a má práce má smysl. Jitko DÍKY!

Šárka

 

Zúčastnil jsem se 23-24.1 kurzu Trigger points s Jitkou a nemělo to chybu. Po kurzu jsem techniku hned večer aplikoval na známých a rodině a všichni byli překvapení s výsledky. Těším se, až bude pokračování. Jitko, moc Ti děkuji.

Roman

 

Dobrý den, tento víkend (20.-21.12.) jsem absolvovala kurz Trigger points s Jitkou v Plzni. Bylo to super, Jitka je úžasná lektorka a kurz beru jako velký skok vpřed. Naučila jsem se nejen něco nového do své praxe, ale rozšířila jsem i své vědomosti. Všem kurz vřele doporučuji, obzvlášť těm, kteří se chtějí v praxi posunout zase o kus dál.

Dáša

 

Velice děkuji Janě Banszelové za skvělé vedení kurzu Trigger Points v Praze, je to důležité obohacení mé další masérské praxe. Profesionální a lidský přístup s přesahem, velice doporučuji. Již se těším k Janě na protahování a k Robertovi na kraniosakrální terapii.

Hana

 

Dnes jsem skončila další kurz vedený Janou Banszelovou - Trigger points. Jako vše, co vede Jana, měl i tento kurz vysokou úroveň. Odnáším si spoustu informací a praktického vedení, které ihned mohu zavést do své praxe. Díky Jani a už se těším na další kurz s tebou. EduSpa děkuji za kvalitu a přístup lektorů.

Jindřiška

 

Milá Jitko, děkujeme za krásně vedený a pro nás velmi přínosný kurz Trigger points. Vřele doporučujeme ostatním a těšíme se na další setkání.

Alena a František

 

1. a 2.11. 2014 jsem absolvoval kurz trigger points vedený Janou Banszelovou. Tento kurz doporučuji pro obsah i lektorku. Jana je velmi zkušená a své dovednosti a zkušenosti předává kompetentně a ráda. Každý si může z kurzu odnést "balíček" informací, jehož velikost odpovídá jeho vlastní úrovni. Rád přijdu na její další kurz-protahování. JZ

 

Chci poděkovat Všem lektorům v EduSpa za jejich odbornost a přátelský přístup. EduSpa navštěvuji pravidelně a doplňuji si tak odbornost v profesi masér. Naposledy jsem absolvovala kurz Trigger points, který mě posunul zase vpřed, všem vřele doporučuji!

Teším se na další novinky, Marcela Horová

Kurz Spoušťové body - Trigger points

EduSpa College pořádá kurz:  Spoušťové body (Trigger points). Přijďte se naučit, jak správně ošetřit trigger pointy a jak  Vašim klientům nebo blízkým pomoct účinně a rychle se zbavit dlouhodobých obtíží  a chronických bolestí.

Na kurzu Trigger points se seznámíte s problematikou spoušťových bodů, s jejich lokalizací a způsobem ošetření.

Spoušťové body (Trigger pointy) jsou charakteristické změny lokálního svalového napětí, nadměrně dráždivá místa ve svalech (uzlíky), které způsobují bolest a omezení pohybu. Bolest se často manifestuje v tzv. zóně přenesené bolesti, charakteristické pro daný Trigger point.

Technika ošetření trigger pointů vychází z vědeckých poznatků v oblasti myofasciálního systému. Zakladatelkou této techniky je americká lékařka Janet Travellová, která k poznání trigger pointů přispěla celoživotním dílem.

Odborný kurz Trigger points Odborný kurz Trigger points Odborný kurz Trigger points

 

Pochopení vlastnosti trigger pointů a jejich ošetření uplatní všechny profese, které pracují s pohybovým systémem, především maséři, rehabilitační pracovníci a fyzioterapeuti. Kurz je vhodný i pro laickou veřejnost, kde je následně možné trigger pointy odstranit samoošetřením.

Často se v praxi setkáváme s klienty, u kterých je bolest v oblasti pohybového systému vleklým a dlouhodobým problémem. Objektivními zobrazovacími metodami se neodhalí žádné strukturální postižení, ale bolest přetrvává. Právě tady může být příčina ve zkráceném svalu, ve kterém se nachází trigger point. Ošetřením trigger pointu a použitím dalších technik jako protažení, teplo apod., může dojít k celkové úpravě v dané oblasti.

Nejčastější diagnózy, u kterých je možno využít terapii pomocí spoušťových bodů jsou: bolesti hlavy a krční páteře, některé případy bolesti čelistního kloubu, syndrom bolestivého ramene, bolesti v oblasti bederní páteře a kyčelního kloubu, lupavá kyčel, skokanské koleno, bolesti v oblasti achillovy šlachy a další.

 

Kurz Trigger points - co se naučíte:

 

 • Fyziologii a anatomii svalového systému, vzájemné vztahy a souvislosti
 • Přesnou lokalizaci jednotlivých svalů lidského těla
 • Jak diagnostikovat nadměrně napjaté svaly, či zvýšený svalový tonus - rady na snížení svalového tonu
 • Co jsou fascie a jak souvisí se svalovým systémem
 • Jaké má terapie pomocí spoušťových bodů uplatnění v praxi, kdy ji u klienta použít a kdy ne
 • Co jsou trigger pointy, jak vznikají, rozdělení trigger pointů
 • Nejčastější trigger pointy a svaly, ve kterých se nacházejíOdborný kurz Trigger points
 • Zóny přenesené bolesti
 • Nejčastější bolestivé syndromy spojované s výskytem trigger pointů
 • Odlišení trigger pointů od tender pointů a tlakových bodů
 • Rady pro maséra, jak se vyhnout přetížení vlastních kloubů při ošetřovaní trigger pointů
 • Strečinkové cvičení a posilovací cvičení
 • Jak předejít návratu trigger pointů
 • Rady k samoošetření spoušťových bodů

Pokud masér zná problematiku trigger pointů, jeho práce se tak stává mnohem cílenější a efektnější. Správným dotykem na správné místo, které přináší klientovi úlevu, se tak rychle buduje důvěra mezi klientem a masérem.

 

Kurz Trigger points - rozsah, začátek, místo konání:

Kurz Trigger points trvá 2 dny.Odborný kurz Trigger points začíná v 9.00

Výuka začíná vždy v 9.00 a končí v 17.00. Mezi jednotlivými hodinami jsou pravidelné malé pauzy, v poledne je větší přestávka na oběd.

Učebny jsou pravidelně dezinfikovány a sterilizovány UV zářením a ozónem.

Místo konání kurzu

 

Kurz Trigger points - co si vzít s sebou:

Na kurz Trigger points si prosím s sebou vezměte pohodlný oděv, přezůvky, psací potřeby, blok na poznámky, prostěradlo na přikrytí masážního lehátka, malý a velký ručník. Nezapomeňte si vzít také svačinu a pití. Na oběd si můžete zajít do restaurace, v okolí našich učeben jich je velké množství.

Odborný kurz Trigger pointsPřibalíte-li si na náš masérský kurz také úsměv a dobrou náladu, budeme moc rádi.

Přijďte prosím včas, začínáme přesně!

 

Certifikát:

Odborný kurz Trigger points - certifikát

Kurz je ukončen certifikátem o absolvování kurzu Trigger points. Na vyžádání předem Vám jej vystavíme za poplatek také v německé či anglickém jazyce.

 

Kurz Trigger points - úspěšná praxe:

Každý student, který absolvuje v EduSpa College kurz Trigger points, si může tento kurz jednou zdarma zopakovat. Pokud se např. nějakou dobu nebudete moci této metodě věnovat, máte tak výbornou možnost znovu si připomenout teorii i praxi. Pro přihlášení na opakování nám prosím vždy předem zavolejte. 

 

Kurz Trigger points - cena:

3 390 Kč

V ceně kurzu jsou veškeré výukové pomůcky, materiály a skripta

 

Odborný kurz Trigger points

 

Opatření proti šíření Covid-19 a podmínky účasti na kurzech

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace a další...

 

Praha

28. 09. - 29. 09. 2024   obsazeno
07. 11. - 08. 11. 2024, čtvrtek - pátek, počet dní: 2   volno

Hradec Králové

10. 10. - 11. 10. 2024   obsazeno

Termíny kurzu

Praha

28. 09. 2024   obsazeno
07. 11. 2024   volno

Hradec Králové

10. 10. 2024   obsazeno

Hlídací pes

Načítám data