Masérské kurzy, školení, přednášky
Manuální lymfodrenáž těla

Jak získat slevu

Přihlásit se na kurz

Reference

S kurzem jsem byla velmi spokojená, měli jsme důkladnou teoretickou i praktickou přípravu. Kurz byl velmi obohacující, díky získaným poznatkům se chci dále věnovat studiu lymfatického systému a lymfodrenážím. Lektorka Hedvika se nám všem věnovala tak, abychom hmaty prováděli správně, byla skvělá. Má bohaté praktické zkušenosti a rozhodně  budu kurz doporučovat dalším kolegům masérům.

Magdaléna

 

Líbila se mi příjemná přátelská atmosféra, vše postupovalo v souladu, hodně mi to dalo. Lektorka Hedvika velice dobře vysvětluje jak teorii tak praxi, je příjemná, pozitivní, přímá. Dávám maximální počet hvězdiček :-)

Jana

 

Kurz naplnil - spíš předčil mé očekávání, doporučila bych ho každému pro každodenní život a prevenci. Moc se mi líbil osobní přístup lektorky Hedviky, její trpělivost, vstřícnost, celkové prostředí a zázemí. 

Pavlína

 

Rád bych tímto poděkoval úžasné lektorce  za kurz manuální lymfodrenáže, je to ta nejúžasnější bytost :-). Krásně umí látku vysvětlit, ukázat, prostě  je mi ctí, že jsem ji mohl poznat. Děkuji za vše :-)

Jirka Šamonil

 

Chtěla bych poděkovat Kačce, která nás vedla na kurzu Manuální lymfodrenáže těla v Brně, které jsme absolvovali minulé dva víkendy. Kačenko díky bylo to super.

Pavla (Pilates a spol :0))

 

Kurz manuální lymfodrenáže je zážitkový po všech stránkách a takovou nálož vědomostí, fyzického zapojení a šprtání jsem už dlouho nedělala. Pět dní je masakr pro studenty i pro lektora a oceňuji protažení kurzu na dní šest. Na vrcholu fyzického i psychického vypětí má mysl poskládala nové vědomosti do těchto slov ;-) .... Za malíky, prostředníky, tlakem, prsty vystreté...... lymfa letí, sbírá smetí, lymfocity makají a těla se hýčkají..... :-) Děkuji i své parťačce Evě. Vrchol byl dobit, ať žijem :-)

Petra

 

Děkuji za krásně prožité dny v EduSpa, i když byly náročné, ale stály za to ... Máte ty nejúžasnější lektory! Evička anděl na zemi, její meditace nemají konkurenci. Robert též skvělý člověk, jeho pohoda a klid, a v neposlední řadě energická, fantastická a báječná Liduška. Všem moc děkuji za skvělý přístup a trpělivost. Již se těším na další plnohodnotné kurzy u vás. Ještě jednou mé velké díky a poklona.

Irena

 

Absolvovala jsem v dubnu kurz Manuální lymfodrenáže v Brně pod vedením perfektní a zábavné lektorky Katky Adamcové. Byla profesionální a kurz byl veden na odborně vysoké úrovni s velmi milým a lidským přístupem. Úžasný byl i tým kolegů :) Všichni byli velmi otevření a to doslova :) Děkuji za dva báječné víkendy opět u EduSpa.

Zdravím Klára

 

Dobrý den, mám za sebou kurz manuální lymfodrenáže, bylo to super. Lektorka mi vše úžasně vysvětlila, výborné!

Radka

 

Dobrý den, v Hradci Králové jsem 9.10. dokončila kurz Manuální lymfodrenáže těla. Velmi děkuji za komplexní kvalitu, se kterou byl kurz pořádán. Velké poděkování i lektorce, která dokázala předat milým způsobem nejen vědomosti, ale i své zkušenosti. Přeju celému týmu další úspěšné kurzy a spokojené účastníky.

Jolana D.

 

Krásný den, v dubnu jsem se zúčastnila kurzu Manuální lymfodrenáže těla v HK. Chci velmi poděkovat lektorce Kátě Adamcové za naprosto profesionální přístup ke všem, úžasnou trpělivost, laskavost a přátelskou atmosféru, se kterou nás celý kurz vedla. Patří jí veliký dík.

Radmila

 

Krásný den, v březnu jsem se zúčastnila kurzu Manuální lymfodrenáže těla v Brně. Děkuji velice Katy Adamcové za supervedení :-)...za trpělivost, laskavost, přátelskou atmosféru a velkou profesionalitu, se kterou nás celý čas vedla. Patří jí veliký dík ....a já se už jen těším na další kurz, na který jsem u EduSpa přihlášená :-)

Zlatka E.

 

Tento víkend (19-20.3.) jsem skončila kurz Manuální lymfodrenáže těla pod vedením Katky, která nám svěle předala své znalosti z praxe a s trpělivostí a přátelským přístupem nás naučila lymfodrenáž. Měly jsme perfektní partu. Moc jí za to děkuji.

Zuzana

 

Chtěla bych z celého srdce poděkovat za skvěle vedený kurz Lymfodrenáž celého těla s úžasnou lektorkou. Masážím a kosmetice se věnuji již 16 let. Za tuto etapu jsem prošla hezkou řádku kurzů a seminářů. Mohu s klidným svědomím napsat, že tento kurz patřil k těm nejlepším. Vřele doporučuji a těším se na další setkání.

Martina Josífek Zelinková

 

Právě jsem absolvovala kurz manuální lymfodrenáže  a chtěla bych tímto vyjádřit veliký dík lektorce za její trpělivost a laskavý přístup ke studentům. Je to opravdu žena se srdíčkem na pravém místě a mnoha zkušenosti a ráda se zúčastním jejích dalších kurzů. Jako vždy u kurzů EduSpa jsem nadšena a určitě se zde budu vzdělávat i nadále.

Katka

 

Děkuji lektorce za mnoho nových zkušeností získaných v kurzu manuální lymfodrenáž těla. Byla báječná, nesmírně ochotná, trpělivá, přátelská a předala nám mnoho rad. Ale kurz je opravdu náročný a zapamatovat si a naučit se techniky není jen tak. Uvítala bych ještě alespoň 1-denní procvičování.

Jarka

 

V únoru jsem absolvovala kurzy Manuální lymfodrenáž těla a Manuální lymfodrenáž obličeje, krku a dekoltu. Chtěla bych  tímto lektorce moc poděkovat za úžasnou atmosféru, kterou dokáže vytvořit i za její velice profesionální přístup, kterým se snaží předávat své zkušenosti. Svou práci nedělá z povinnosti, ale srdíčkem a s láskou a je to znát. Moc děkuji.

Blanka

 

Velký dík lektorce za předání zkušeností. Profesionální znalosti, přístup, výuka, trpělivost s námi "levými" i úžasná atmosféra v kurzu lymfodrenáží.

Děkuji Jitka

 

Jsem čerstvou absolventkou kurzu Manuální lymfodrenáže těla. Děkuji lektorce za velmi přívětivý a profesionální přístup, naučila nás toho spoustu a současně ve velmi příjemné atmosféře. Jediné, co bych přivítala, by bylo, aby kurz byl aspoň o jeden den delší, aby bylo více času jak na sestavy, tak na praxi a zafixování technik. Ale jinak jsem nadšená.

Martina

 

Rád bych poděkoval za perfektní kurz Manuální lymfodrenáž těla v Hradci Královém a především za perfektní lektorku Irenu za její skvělý přístup a ochotu vše znovu a znovu vysvětlovat a ukazovat. Dále za spousta nových informací nejen o lymfatickém systému, ale také s tím vším souvisejícím stravováním, vysvětlení souvislostí a následků, rady z praxe, doporučení... Lektoři jako je Irena jsou ti, kteří nás mají co naučit a dělají to skvěle. Moc Vám všem v EduSpa a Ireno děkuji.

Vláďa

 

Od 24.10.-2.11. jsem v Brně absolvovala 5. denní kurz manuální lymfodrenáže těla. Z celého srdce bych chtěla poděkovat paní lektorce za její profesionální, ale i také velmi přátelský přístup. Už od 1. víkendu vytvořila na kurzu příjemnou a přátelskou atmosféru. S velkou trpělivostí s námi probranou látku neustále opakovala, všechno několikrát vysvětlovala, stále se ujišťovala, jestli všemu rozumíme. Byli jsme poměrně velká skupina, ale od počátku jsem měla pocit, že jsme jedná velká rodina. Naše lektorka nás povzbuzovala, hmaty MLD s neuvěřitelnou trpělivostí pořád dokola ukazovala. Její pozitivní energie se v nás jen odrážela. Tímto bych chtěla všem doporučit kurz manuální lymfodrenáže. Je na profesionální úrovni, nejen zhlediska učiva, ale především z praktické strany. Děkuji.

Pavlína G.

 

Kurz manuální lymfatické drenáže můžu všem, co pracují s lidským tělem nebo se o něj zajímají, doporučit... Vám, kteří o kurzu uvažujete nebo jste již rozhodnuti, přistupujte s respektem, pokorou a určitě nepodceňujte ani minutu, pak se může stát, že nenahmatáte achilovku :). Děkuji za předání zkušeností nejen ohledně lymfodrenáže.

Marek

 

Touto cestou děkuji lektorce za perfektně vedený kurz manuální lymfodrenáže těla, který se uskutečnil první dva víkendy v srpnu. Velmi oceňuji nejen profesionalitu, ale i její jemný humor, kterým prokládala svůj výklad a praktická cvičení.

Vlastimil, Praha

 

Moc děkuji lektorce za skvělý kurz, který se konal v červenci v Brně. Pod jejím profesionálním, vstřícným a příjemným vedením se technika lymfodrenáže těla dobře zvládne. Už se těším na další kurz - man. lymfodrenáž dekoltu, krku a obličeje.

Iva, Jeseník

 

Moc děkuji za super kurz /manuální lymfodrenáž těla/, s perfektním vedením a citlivým, individuálním přístupem paní lektorky. Těším se snad brzy na pokračování (Manuální lymfodrenáž obličeje, krku a dekoltu). Přeji krásné léto. V

 

Dobrý deň, absolvoval som kurz lymfodrenáže v Brne začiatkom tohto mesiaca. Nedá sa ani popísať spokojnosť akú pociťujem. Profesionalita, trpezlivosť, maximálny ľudský prístup a ochota s ktorou sa už dnes tak často nestretnete. Skvelá atmosféra sa niesla celou skupinou po celú dobu kurzu. Skutočne ešte raz ďakujem za skvelý prístup lektora a ústretovosť EduSpa College, už som doporučil tento kurz mojim známym.

Michal

 

Není zvykem, aby lektor psal reference na kurz, ve kterém učil. Nepíši tedy referenci, ráda bych však vyjádřila poděkování všem studentům, kteří projevili důvěru EDUSPA a přišli na nelehké kurzy manuální lymfodrenáže, které mám tu čest v této báječné škole vést a mohu tak předávat dál to, co mě před lety naučili mí učitelé. Neméně pak chci projevit svůj obdiv za to, s jakou chutí a radostí pracujete a jaké úžasné prostředí dokážete svým přístupem a také humorem vytvořit. Pro mě jsou setkání s vámi vždy a stále velkou radostí.

Vaše L.B.

 

Velice děkuji Lidce za její trpělivost a přístup v kurzu Manuální lymfodrenáž v Brně 13.7. Její celoživotní zkušenosti jsou fantastické.

Alena

 

Chci poděkovat lektorce za fantastický kurz manuální lymfodrenáže těla. Úžasně schopná žena, nabitá vědomostmi, které nám velmi ochotně předávala. Kromě toho je sympatická, lidská, já před ní smekám a ještě jednou děkuji.

Renata O.

 

Ahojte, srďečne ĎAKUJEM za krásny a profefionálne podaný kurz lymfodrenáže tela (4.7.-13.7.). Pani lektorka sa osobitne každému jednému z nás venovala na 210percent. Obzvlášť čo sa týka takého druhu ošetrenia tela ako je lymfodrenáž. Naučila  nás robiť správne hmaty, ale naučila nás to do takej miery, aby sme nezapochybovali keď budeme v našej praxi siahať na zdravie našich pacientov. Pre mňa to znamená veľmi veľa, veľmi pekne ešte raz ďakujem.

Lenka

 

Moc děkuji Lidunce za kurz Manuální lymfodrenážě ve dnech 4.- 13.7. v Brně. Naprosto úžasný kurz se skvělou partou a nejbáječnější lektorkou. Všem moc díky.

Pavla

 

Děkuji z celého srdce paní Lektorce za přístup, trpělivost a chuť vysvětlovat a ukazovat stále dokola hmaty a přítlaky a vůbec všechno, co jsme potřebovali na kurzu MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽE CELÉHO TĚLA. Bylo to prostě skvělý. Už teď se těším na další setkání a předávání zkušeností.

Díky, lazebnice Dáša

 

Dobrý den, chtěl bych poděkovat Irence Průchové za úžasný a profesionální přístup na kurzu - Manuální lymfodrenáži těla. Je to velice milá osůbka, která dokáže svým úžasným přístupem, zkušenostmi, praxí a výkladem velice zaujmout. Byla to pro mně čest mít takovou skvělou lektorku. Ještě jednou děkuji Irence Průchové.

Zbyněk Plch

 

Dnes bohužel konec úúúúžasného kurzu Lymfodrenáže těla s Irenkou. Jsi báječný človíček a skvělá lektorka. Děkuji za sdílení tvých vědomostí :-)

Monik N.

 

Dnes jsem úspěšně dokončila kurz manuální lymfodrenáže těla. Mé díky - a to obrovské díky. Na celkovou lymfodrenáž klientům si ale ještě zcela netroufám. Je to opravdu "jiné sousto", než masáže a proto budu postupně "dopilovávat"-nejsem si ještě zcela jista. Paní lektorka je velice trpělivá, nabitá energií, zkušeností, její ruce jsou nenahraditelnou součástí školy a opravdu obdivuji tuto metodu-dokáže dělat s tělem zázraky a především lektorku, která Vám zaručeně toto do žil dostane. Všem nejen masérům zcela doporučuji tento kurz, který je obrovským přínosem k práci. Milí, děkuji a přeji hlavně pevné zdraví a ještě jednou srdečné díky.

Kristina Livoreka.

 

Dobrý den, v březnu 2014 jsem se zúčastnila kurzu manuální lymfodrenáž těla. Bylo to naprosto úžasné! Moc děkuji. Úžasný přístup, maximální snaha předat co nejvíce, zkušenost, erudice, profesionalita a hora trpělivosti. Gratuluji EduSpa College k tak profesně i lidsky kvalitní lektorce.

Iva

 

Četla jsem reference z kurzu manuální lymfodrenáže těla, Praha 21.2.-2.3.2014. Není, co dodat. Jen to, že když se odborné znalosti, letitá praxe, pedagogický takt, tolerance a empatické jednání, vloží do jednoho balíčku, vznikne báječná lektorka Irenka Průchová. Díky, díky.

Lenkac

 

Pohodové dny a EduSpa všechna čest, že mají lektorku Irenku Průchovou, s mým emocionálním talentem bych zde psala romány :-) Tak jen tolik, že jsem poctěna certifikátem od Irenky, neskutečně krásná bytůstka a nedala nám to zadarmo. Byla ale velice vstřícná, aby nás vše naučila a hlavně nás to oslovilo !!!! A měli jsme vztah ke své práci. Děkuji moooc Irenko !!!!!

Krásný život přeji, Šárka Kindlová

 

Dobrý den, chtěla bych touto cestou vyjádřit velké poděkování za báječný kurz Manuální lymfodrenáž těla ve dnech 21.2. - 2.3.2014. Bezvadná lektorka Irenka, která s láskou a velkým uměním vedla kurz a bezvadné lidičky, které jsem na kurze potkala. Prostě to bylo celé úžasné a já Vám za to touto cestou ještě jednou moc děkuji.

Srdečně zdravím, Lenka

 

Dobrý den. Včera jsem ukončila kurz manuální lymfodrenáže s Irčou. Byl to jeden z mála kurzů, co jsem absolvovala a viděla jsem hned výsledný efekt. ÚÚÚŽASNÉÉÉ. Vřele všem doporučuji. Irča je přátelská a pohodová osůbka. Takových lidí víc ....

těhula Jana

 

3.3.2013 jsem v Brně ukončila kurz Lymfatických masáží s Irenkou Průchovou a chtěla bych jí touto cestou ještě jednou poděkovat za dva překrásné a přínosné víkendy. Je to úžasná žena a myslím, že na ni nikdy nezapomenu.

Martina

 

17.2.2013 jsem úspěšně absolvovala kurz manuální lymfodrenáže těla. Moc ráda bych toutou cestou ještě jednou poděkovala Irence za její velice profesionální, ale lidský přístup. Zároveň gratuluji EduSpa, protože má tu NEJ... lektorku, odborníka na slovo vzatého a i úžasného človíčka, který s obrovským nadšením a nasazením předává své zkušenosti dál. Kéž bych se jednou jejímu umění alespoň trochu přiblížila.

S úctou Marcela H.

 

V neděli 17.2.2013 skončil kurz manuální lymfodrenáže vedený Irenou Průchovou. Nemohu jinak než konstatovat, že EduSpa měla štěstí, když získala Irenu pro spolupráci. Irena je stoprocentní profesionál nejen po odborné, ale i po metodické stránce. Navíc je báječným člověkem s nadhledem, vtipem i šarmem. Balet, který tančily její ruce, patří do "národního" a my jsme rádi, že jsme na tomto představení byli. Ireno, máš u nás masáž zdarma...

JZ

 

Moc díky za kurz manuální lymfodrenáže těla a obličeje. Všem, kteří váháte, určitě si kurz udělejte. Báječně to funguje a klienti jsou spokojení. Irena je úžasná, má trpělivost sloní a naučí správnou techniku jistě každého. Ireno díky.

Katka

 

Absolvovala jsem u Roberta kurz "Dornova metoda", Manuální face-lifting" a u Irenky právě absolvuji kurz "Manuální lymfodrenáž". K naprosté spokojenosti, odborné vedení na vysoké úrovni a velmi kamarádský a vstřícný přístup. Doporučuju všem zájemcům.

Nataša

 

11-20.5.2012 v Brně, jsem absolvoval kurz manuální lymfodrenáž těla, který vedla paní Irena Průchová. EduSpa můžu s klidný svědomím vřele doporučit. Byl jsem už dříve na kurzech v různých čtyřech školách, ale v EduSpa to je bez přehánění fantastické. V klidu jsem se naučil nové masážní techniky, dostal jsem vyčerpávající odpovědi na své otázky. Pohodovou atmosféru vytvářela paní lektorka Irena a taky kolegyně a kolega, no prostě paráda. Díky takovým kurzům jsem poznal, že v ČR je spousta výjimečných lidí, vytvářejících prostředí, ve kterém je radost žít. Děkuji. Ještě k samotné lymfodrenáži. Na vlastním těle jsem poznal, jak dobře tato metoda funguje. Tolik energie a lehkosti jsem už dlouho nezažil (naposledy snad před rokem v rámci přípravy na sportovní soutěž, ale to jsem makal ostošest dva měsíce) a navíc jsem se naučil jak si svépomocí odstranit bolest hlavy. Tak jednoduché a stačí mi k tomu jen dvě šikovné ruce a dlouholetou praxí podložené informace, o které se s námi podělila profesionální lymfoterapeutka Irena Průchová - děkuji, že učíš. A když už jsem se rozhodl napsat, chci poděkovat taky Robertovi - za kurz Dornovy metody a Milanovi Černému - za kurz reflexologie nohy. Zdar a sílu.

Jan Lamač - Pohádkové masáže :O)

 

Dobrý den, chtěla bych opět poděkovat za skvělý kurz, atmosféru a přístup celého týmu EduSpa College. Vstřícný a profesionální přístup Roberta, maximální profesionalitu, trpělivost a laskavost Jany Friedl, u které jsem absolvovala rekvalifikační kurz. Velmi často vzpomínám Janičko a děkuji. Tentokrát jsem začátkem března absolvovala kurz manuální lymfodrenáže u paní Ireny Průchové. Irenko, moc děkuji i Tobě, bylo to perfektní! Denně lymfuji, abych nevyšla ze cviku! Moje studio se tím posunulo zase o kus dál. Rozhodně každému doporučuji tuhle skvělou školu. Přeji úspěch a radost z práce.

Iveta V.

 

Krásný den, absolvovala jsem kurz manuální lymfodrenáže 3.-11.3. s úžasnou lektorkou Irenkou. Kurz byl jako vždy pečlivě připravený a Irenka byla trpělivá a dokázala odpovědět na všechny naše otázky. Na Vašich kurzech se mi líbí ta atmosféra, která se vždy vytvoří a na Vás všech je znát, že to děláte s láskou. Irenko děkuji a těším se zase někdy ve Vaší škole.

Renata

 

Ráda bych poděkovala za perfektní kurz Manuální lymfodrenáž těla a především za perfektní lektorku Irču. Její skvělý přístup, dokonalá ochota vše znovu a znovu vysvětlovat a ukazovat, její neuvěřitelná trpělivost s našimi "masérsky pevnými zápěstími":). Spousta nových informací nejen o lymfatickém systému, ale také s tím vším souvisejícím stravováním, vysvětlení souvislostí a následků, rady z praxe, doporučení... Toto není samozřejmostí i v jiných "školách", toto je dokonalý bonus. Lektoři jako je Irča jsou ti, kteří nás mají co naučit a dělají to skvěle. Moc Vám všem v EduSpa díky, Irčo, moc díky Tobě!

Anna

 

Mám asi vypěstovanou závislost na EduSpa a nehodlám se léčit. Pod vedením fenomenální Irenky jsem v lednu 2012 absolvovala manuální lymfodrenáž a jsem nadšená. A moje klientky též. Díky, Irenko, už se těším do Prahy 9.3. ;-)

Marta

 

Všechny Vás zdravím, 18.1. jsem byla na tradičním čínském stravování a o víkendu jsem dokončila kurz manuální lymfodrenáže. Oboje super:)) Rodina jí ke snídani rýžovou kaši a nestěžuje si :)) a lymfu na nich už taky trénuju :) Takže veliké díky! Vaše kurzy jsou prostě super!

Nora B.

 

Ještě jednou velké díky Irence Průchové za její profesionální přístup, díky němuž byl pro mne kurz Manuální lymfodrenáž těla velmi přínosný a obohacující.

Jana P.

 

Irence za to, že mě naučila záludnostem lymfodrenáže MOC MOC děkuji. Je to pro mě další důkaz toho, že jste v EduSpa NEJLEPŠÍ!!!

Dana, Mariánské Lázně

 

Ve dnech 28.10. - 6.11. jsem se účastnila kurzu Manuální lymfodrenáže těla u Irenky Průchové, děkuji za skvělé vedení kurzu, za trpělivost :-), za příjemnou atmosféru. Trochu nás všechny potrápily otáčivé hmaty :-), ale stálo to za to. Irenka nám předvedla úplný balet rukou a vysvětlia správný postup, kterého se budu držet i v praxi...určitě navštívím i kurz lymfodrenáže obličeje a už teď se těším, všem spoluúčastníkům přeji hodně úspěchů a jsem ráda, že jsem vás poznala :-).

Venuše

 

V červenci 2011 jsem se zúčastnil kurzu Manuální lymfodrenáž těla. V dnešní široké nabídce kurzů od různých společností je velice těžké se správně rozhodnout. Byl to můj první kurz, který jsem s EduSpa absolvoval a tak mě provázely myšlenky nejistoty, zda-li jsem zvolil správně. A závěr? Bylo to super :-))))). Vedení celého kurzu Irenou Průchovou bylo jak po lidské, tak profesní stránce naprosto úžasné. Za což ji patří můj vřelý dík.

Jirka

 

24.7. jsme zdárně ukončili kurz Manuální lymfodrenáž v Hradci Králové pod vedením Irči Průchové. Byla jsem již na několika kurzech od EduSpa a zase se potvrdila velká profesionalita lektorky/ů/. Irča nám předala spoustu rad ze své praxe, kurz byl veden ve velice přátelské atmosféře, celá naše skupina byla výborná a v kombinaci s vynikající lektorkou kurz neměl chybu. Veliké díky Irče a EduSpě.

Linda

 

Milá Edu Spo, opět jste mě přesvědčili o vysoké kvalitě této společnosti. Od 15.7.2011 - 24.7.2011 jsem se byla účastníkem kurzu Manuální lymfodrenáž v HK. Tento kurz je již několikátý v řadě, který jsem měla možnost absolvovat a všechny, včetně tohoto byly vedeny skvělými lektory - praktiky a jedinečnými persónami. Kurz manuální lymfodrenáže pod vedením Irči Průchové byl opravdu "tanec" nebo balet ??!! Irena je skvělý lektor, člověk , rádce, pomocník..... naučila nás ve velmi krátké době a v naprosto pohodové atmosféře, která zde po celou dobu panovala, této úžasné technice. Irenka je opravdu velkou výzvou pro všechny z nás, kdo se s ní setkal, ale i setká. Je také velikou nadějí pro celou společnost díky své praxi, zájmu o problematiku a lidskost. Myslím, že se nemýlím, když si troufnu tvrdit, že o Irence ještě hodně uslyšíme !!!!!! Za vše moc děkuji.

Dana

 

Dnes 24.7.2011 byl zakončen kurz Manuální lymfodrenáž těla a ráda bych touto cestou velmi poděkovala lektorce Irence Průchové, která je velmi profesionální a přátelská. Myslím si, že nám předala maximum svých znalostí a zkušeností.

Jana J.

 

Včera jsem ukončila kurz manuální lymfodrenáž u pí. lektorky Ireny Průchové. Děkuji za erudovaný, profesionální výklad a přitom tak lidský, skromný, trpělivý a milý přístup ke studentům. Bylo to úžasné. Irenko děkuji.

Dagmara B.

 

Ráda bych poděkovala Irence Průchové za květnový kurz manuální lymfodrenáže těla. Kurz byl na vysoké úrovni a jsem opravdu ráda, že jsem ho absolvovala pod vedením takové profesionálky, jakou Irenka je :) Všem doporučuji.

Petra M.

 

V březnu 2011 jsem absolvovala kurz Manuální lymfodrenáže v EDUSPA v Praze. Bylo mi ctí poznat Irenku Průchovou. Je mi jen líto, že nemůžu s touto profesionálkou spolupracovat. Děkuji za příjemný kurz :)

Gábina

 

Zúčastnila jsem se kurzu manuálních lymfodrenáží pod vedením paní Ireny Průchové. Oba víkendy byly prosvícené nejen sluníčkem, ale i pohodou a dobrou náladou. Profesionálka se nezapře a tak doufám, že spoustu z jejích šikovných rad využijeme v praxi ke spokojenosti našich klientů.

Jana

 

Ráda bych poděkovala za první dva březnové víkendy příjemně strávené ve Vaší škole na kurzu manuální lymfodrenáž s Irenou Průchovou. Díky profesionálnímu a trpělivému přístupu Ireny jsem si rozšířila své znalosti. Těším se na kurz lymfodrenáže obličeje, na který jsem se již přihlásila a těším se i na další Vaše kurzy.

Lucie Bartošová, Praha

 

Také kurz Manuální lymfodrenáž těla s Irenou Průchovou se mi moc líbil! Instruktorka je velmi příjemná, důsledná, s výbornými znalostmi nejen z tohoto oboru. Mnohokrát děkuji, kurz naplnil mé očekávání a více.

Soňa-Boston

Masérský kurz - Manuální lymfodrenáž těla

EduSpa College pořádá kurz: Manuální lymfodrenáž těla (mimo oblast zdravotnictví). Naučte se speciální ručně prováděnou masáž, která ovlivňuje lymfatický systém celého těla a napomáhá k odtoku toxických látek.  Po masáži dochází k dokonalé regeneraci a obnově správného fungování organismu po fyzické i psychické stránce.

Mimo oblast zdravotnictví

Manuální lymfodrenáž těla je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek.

Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod.

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

 

 

Lymfatický systém je z velké části uložen v kůži a podkoží = povrchový lymfatický systém. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Hlavní centra jsou v podpažních a tříselných mízních uzlinách. Síť lymfatických cév začíná na periferních částech těla a postupně přechází až k uzlinám. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla. Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod.

Manuální lymfodrenáž je dnes vzhledem ke stále se rozšiřujícím příznakům oslabení lymfatického systému velmi vyhledávanou a žádanou terapií u žen i mužů všech věkových kategorií.

 

Manuální lymfodrenáž těla - co se naučíte:

 • lymfatický systém - teorie
 • mízní soustava - teorie
 • co je manuální lymfodrenáž
 • význam lymfodrenáže
 • účinky na organismus
 • manuální lymfodrenáž - indikace. kontraindikace
 • reakce organismu po manuální lymfodrenáži
 • typy otoků, lymfedém, lipedém
 • technika, rytmus při ošetření
 • hmaty - pumpovací, vypuzovací
 • dýchací techniky
 • aktivace lymfatických uzlin
 • sestavy - ošetření krku, zad, dolních a horních končetin, hýždí, hrudníku
 • využití komprese po lymfodrenáži - kompresivní prádlo, bandáže, taping
 • enzymová doplňková terapie - wobenzym
 • cévní gymnastika + další doporučení pro zlepšení lymfatického systému

 

Masérský kurz Manuální lymfodrenáž těla - lektorky:

 

Kurz Manuální lymfodrenáž těla vede profesionální lymfoterapeutka, diplomovaná všeobecná sestra-registrovaná a zkušená lektorka, paní

Bc. Irena Průchová DiS.

Je specialistkou na lymfoterapii a na provádění manuální a přístrojové lymfodrenáže. Zabývá se také poradenstvím při prevenci a léčbě obezity a celulity. Je členkou americké lymfologické společnosti LANA, členkou ČAS, členkou traumatologicko-ortopedické sekce Motol a sekce nutriční terapeut. Absolvovala odborné stáže ve FN Motol - klinika rehabilitace, odd. lymfodrenáží, v ARCUS Brno - onko a lymfo centrum, v Lympho-opt klinik - Německo, Dr.Schingale , v Saint Francis Memorial Hospital, San Francisco- odd.léčby lymfedemu po op.Ca prsu, v Universitní klinice Barcelona - léčba otoků,lymfolog.centrum. V současnosti pracuje v centru preventivní mediciny - lymfo centru Praha, aktivně se zúčastňuje lymfologických kongresů v ČR a v USA a pravidelně lektoruje a vyučuje manuální lymfodrenáž těla. Její odbornost, profesionalita a přátelské chování, jsou zárukou vysoké úrovně kurzu.

 

Kurz Manuální lymfodrenáž těla vede profesionální lymfoterapeutka, specializovaná zdravotní sestra, paní

Bc. Kateřina Adamcová DiS.

Je zkušenou lymfoterapeutkou s více než desetiletou praxí v centru preventivní medicíny - specializovaném lymfo centru v Praze. Působí ve Všeobecné fakultní nemocnici na klinice KARIM na oddělení anesteziologie, resistutace a jednotce intenzivní péče. Absolvovala řadu kurzů i zahraniční praxi v lymfoterapii i v dalších masérských a rehabilitačních technikách. Její bohaté teoretické a praktické zkušenosti z klinické praxe, nadšení pro svoji práci a radost z předávání získaných znalostí a zkušeností, jsou zárukou vysoké úrovně kurzu.

 

Kurz Manuální lymfodrenáž těla vede profesionální lymfoterapeutka, specializovaná zdravotní sestra, paní

Hedvika Voncová DiS.

Vystudovala rehabilitaci a Vyšší sociálně pedagogickou a teologickou školu, kde se naučila vnímat nejen lidské tělo, ale i duši a mysl. Pracovala a praxi získala ve FNKV Královské Vinohrady, později na lůžkovém odd. následné péče v nemocnici Říčanech, kde se seznámila s lymfoterapií. Postupně získávala zkušenosti ve zdravotnictví i v soukromém sektoru (Nemocnice Říčany, Dermacentrum Kolín, VO2MAX Šárky Strachové), absolvovala řadu odborných kurzů a seminářů. Její pozitivní přístup, komplexnost znalostí a zkušeností jsou zárukou vysoké úrovně kurzu. „Každý člověk je pro paní Hedviku novou výzvou, těší se na vše a na všechny.“

 

Kurz Manuální lymfodrenáž těla vede profesionální lymfoterapeutka, fyzioterapeutka, paní

Alena Žárová.

Je fyzioterapeutkou s více jak dvacetiletou praxí v oboru. V průběhu let absolvovala řadu odborných kurzů a seminářů. Svou profesní činnost obohatila o profesi Výživového poradce a Krizového interventa.Zkušenosti ze všech kurzů aktivně aplikuje ve své praxi. V rámci své profese se intenzivně věnuje lymfodrenážím a různým druhům masáží. Několik let úspěšně vedla vlastní masérské studio. Její profesionalita a přátelský přístup jsou zárukou vysoké úrovně kurzu.

 

Rozsah, začátek, místo konání masérského kurzu:

Kurz Manuální lymfodrenáže těla trvá 6 dní - Pá, So, Ne + Pá, So, Ne další týden

Výuka začíná v 9.00, končí vždy v 17.00. Mezi jednotlivými hodinami jsou pravidelné přestávky, v poledne je větší pauza na oběd.

Učebny jsou pravidelně dezinfikovány a sterilizovány UV zářením a ozónem.

Místo konání kurzu

 

Masérský kurz Manuální lymfodrenáž těla - co si vzít s sebou:

Na masérský kurz Manuální lymfodrenáž těla si prosím vezměte přezůvky, pohodlný oděv, psací potřeby, blok, vlastní prostěradlo na masérské lehátko, malý + velký ručník. Nezapomeňte si vzít také svačinu a pití. Na oběd si můžete zajít do restaurací v blízkosti učebny.

Přijdete-li na náš masérský kurz s úsměvem s dobrou náladou, budeme moc rádi.

Přijďte prosím včas, začínáme přesně!

 

Certifikát:

Masérský kurz je ukončen certifikátem o absolvování kurzu Manuální lymfodrenáž těla.

Můžeme Vám na požádání předem vystavit certifikát v německém nebo anglickém jazyce (za poplatek).

 

 

Masérský kurz Manuální lymfodrenáž těla - úspěšná praxe:

Každý student, který absolvuje v naší škole masérský kurz Manuální lymfodrenáž těla, si může přijít tento kurz jednou zdarma zopakovat. Máte tak výbornou možnost znovu si připomenout teorii i praxi . Pro přihlášení na opakování nám vždy předem zavolejte.

 

Přehled lektorek v jednotlivých termínech: 

16. 8. - 25. 8. 2024 - Praha - Bc. Irena Průchová DiS.

16. 8. - 25. 8. 2024 - České Budějovice - Hedvika Voncová DiS.

20. 9 - 29. 9. 2024 - Praha - Bc. Irena Průchová DiS.

1.11 - 10. 11. 2024 - Praha - Hedvika Voncová DiS.

22. 11.  - 1. 12. 2024 - Bc. Irena Průchová DiS.

 

Masérský kurz Manuální lymfodrenáž těla - cena:

7 290 Kč

V ceně kurzu jsou veškeré výukové materiály.

 

Video:

EduSpa College pořádá kurz Manuální lymfodrenáž těla

 

Opatření proti šíření Covid -19 a podmínky účasti na kurzech

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace a další...

 

Kurz Manuální lymfodrenáž těla trvá 6 dní - Pá, So, Ne + Pá, So, Ne další týden

 

České Budějovice

16. 08. - 25. 08. 2024   obsazeno

Praha

16. 08. - 25. 08. 2024   obsazeno
20. 09. - 29. 09. 2024, pátek - neděle, počet dní: 6   volno
poslední 1 místo
01. 11. - 10. 11. 2024, pátek - neděle, počet dní: 6   volno
22. 11. - 01. 12. 2024, pátek - neděle, počet dní: 6   volno

Termíny kurzu

České Budějovice

16. 08. 2024   obsazeno

Praha

16. 08. 2024   obsazeno
20. 09. 2024   volno
poslední 1 volné místo
01. 11. 2024   volno
22. 11. 2024   volno

Hlídací pes

Načítám data