Masérské kurzy, školení, přednášky
Energetické dráhy (Meridiány)

Jak získat slevu

Přihlásit se na kurz

Reference

Prožila jsem nádherný víkend 13.-14.10. na kurzu meridiánů v Praze pod vedením Ing. Milana Černého, skvělého lektora i báječného člověka. Jsem opravdu nadšená, protože díky Milanovi jsem dostala mnoho odpovědí a vysvětlení na vše, co mi dosud nebylo ohledně meridiánů jasné. Atmosféra, lidičky, kteří zde byli, způsob výkladu, občerstvení, prostě vše na tomto kurzu bylo super. Moc děkuji Milanovi i všem, kteří vedou EduSpa a kurzy a přeji jen to nejlepší a mnoho stejně spokojených zájemců a absolventů kurzů jako jsem nyní já.

Irena, Děčín

 

4.-5.11. jsem absolvovala kurz Energetické dráhy u p. Milana Černého. Bylo to úžasné!!! Pan Milan je skvělý učitel s neuvěřitelnými vědomostmi a skvělým přístupem k výuce. Jsem tím úplně pohlcena a těším se na další kurzy - např. na Čínský pentagram a Čínskou masáž Tuinu. Děkuji, bylo to super.

Jitka

Kurz - Energetické dráhy (Meridiány)

EduSpa College pořádá kurz: Energetické dráhy (Meridiány).  Základem zdraví je pravidelný koloběh krve a energie Qi v celém těle, a proto je znalost průběhu hlavních meridiánů, včetně nejdůležitějších akupunkturních bodů, nezbytná pro praxi maséra tradiční čínské medicíny.

Již legendární čínský panovník Žlutý císař vysvětluje v knize Chuan-ti nej-ťing (Vnitřní kniha Žlutého císaře) tři základní pilíře tradiční čínské medicíny:

 1. teorii Yin-Yang (Jin-Jang) a Pět prvků (Čínský pentagram)
 2. koncepci vnitřních párových orgánů
 3. teorii drah (meridiánů).
 1. teorie Yin-Yang a Pět prvků umožňuje pochopit a používat symbolický jazyk klasické čínské medicíny v klinické praxi
 2. druhá koncepce vysvětluje fyziologii + patologii vnitřních orgánů a pomáhá navrhnout účinný léčebný postup
 3. popis systému energetických drah představuje teoretický základ pro úspěšné zvládnutí a uplatnění akupunktury, Tuina (Tchuej-na) masáží, baňkování a moxování

Odborný kurz Energetické dráhy (meridiány) Odborný kurz Energetické dráhy (meridiány) Odborný kurz Energetické dráhy (meridiány) Odborný kurz Energetické dráhy (meridiány)

 

Meridiány jsou cesty, kudy proudí a pravidelně obíhá po celém těle energie Qi (Čchi). Zajišťuje:

 • výživu orgánů a tkání
 • přenos informací mezi povrchem a nitrem
 • přenos informací mezi orgány navzájem a každou částí těla.

Základem zdraví je pravidelný koloběh krve a energie Qi v celém těle, a proto je znalost průběhu hlavních meridiánů, včetně nejdůležitějších akupunkturních bodů, nezbytná pro praxi maséra tradiční čínské medicíny.

 

Dvoudenní kurz Energetické dráhy (Meridiány) - co se naučíte:

Odborný kurz Energetické dráhy (meridiány)

 • pojetí energie Qi, krve a tělních tekutin v tradiční čínské medicíně
 • dvanáct hlavních a dvě mimořádné dráhy, vyhledávání jejich průběhu a zobrazení
 • co je to akupunkturní bod
 • nejdůležitější kategorie akupunkturních bodů
 • praktický výběr a vyhledávání důležitých akupunkturních bodů, použitelných v Tuina (tchuej-na) masážích, moxování a baňkování
 • výběr a lokalizace mimořádných akupunkturních bodů

 

Lektor:

kurz vede odborník, profesionální lektor

Ing. Milan Černý MBA.

Dlouhodobě se věnuje studiu čínské medicíny a filozofie v teorii i praxi. Kromě studia meridiánů se také zabývá tradičními postupy klasické čínské medicíny - čínskou masáží Tuina, moxováním, baňkováním, fytoterapií, zdravotním cvičením qigong, atd. Absolvoval čtyřleté studium tradiční čínské medicíny, obor akupunktura, ukončené diplomovou prací a závěrečnou zkouškou. Zúčastnil se odborných studijních pobytů v Japonsku a Číně. Má mnoholeté zkušenosti s výukou a vedením seminářů z oboru čínské a alternativní medicíny, zdravého životního stylu, koučování a managementu. Studenti oceňují jeho odbornost, profesionalitu a přátelský přístup.

 

Rozsah, začátek, místo konání:

Kurz trvá 2 dny.

Začíná se vždy v 9.00, končí se v 17.00. V poledne je větší pauza, ve které si můžete zajít na oběd do restaurací v okolí.

Učebny jsou pravidelně dezinfikovány a sterilizovány UV zářením a ozónem.

Místo konání kurzu

 

Co si vzít s sebou:

Na kurz Energetické dráhy (Meridiány) si prosím vezměte přezůvky, poznámkový sešit, psací potřeby, případně také pití a svačinu .

Pokud přijdete s úsměvem a dobrou náladou, budeme moc rádi.

Přijďte prosím včas, začínáme přesně!

 

Certifikát:

Odborný kurz Energetické dráhy (meridiány)

Kurz Energetické dráhy (Meridiány) je ukončen certifikátem o absolvování. Certifikát Vám můžeme vystavit na vyžádání předem v německém nebo v anglickém jazyce (za poplatek)

 

Kurz Energetické dráhy (Meridiány) - garance úspěšnosti:

EduSpa College pořádá kurz Energetické dráhy (meridiány)

Všichni studenti, kteří v EduSpa College absolvují odborný kurz Energetické dráhy (Meridiány), si můžou tento kurz jednou zdarma kdykoliv zopakovat. Je možné si tak i po delší pauze osvěžit své teoretické i praktické dovednosti. Pro přihlášení opakování nám prosím předem zavolejte.

Omlouváme se, ale po dobu platnosti protiepidemických opatření, je opakování kurzu zdarma pozastaveno.

 

Kurz Energetické dráhy (Meridiány) - cena:

2 900 Kč

V ceně kurzu jsou výukové materiály a skripta.

EduSpa College pořádá kurz Energetické dráhy (meridiány)

 

Opatření proti šíření Covid-19 a podmínky účasti na kurzech

Jak se přihlásit, postup platby, zrušení rezervace a další...

 

Termíny kurzu

Hlídací pes

Načítám data